вівторок, 7 грудня 2021 р.

Ми - змінюємося!!!

        Ми змінюємося, вдосконалюємося і розвиваємося. Час невпинно вимагає оновлення усіх аспектів роботи закладу освіти. Тому приєднуйтеся до нас, переглядайте цікаві події з життя школи на наших офіційних сторінках в соцмережах за покликанням:

Facebook - https://www.facebook.com/cvschool3 

Instagram - https://instagram.com/cv_school_3?utm_medium=copy_link

четвер, 3 червня 2021 р.

Конкурс малюнків "Прапор рідної країни"

 В рамках відзначення 30-ї річниці з Дня Незалежності України та Дня Прапору учні 1-5 класів провели виставку малюнків "Прапор рідної країни"




середа, 2 червня 2021 р.

флешмоб "Синьо-жовтий передзвін"

 В рамках заходів щодо відзначення Дня Прапора та 30-річчя Незалежності України, з метою створення патріотичного настрою учні 4-х класів під керівництвом хореографа школи Іваш М.В. провели танцювальний флешмоб "Синьо-жовтий передзвін". Продовження "Синьо-жовтого передзвону"  планується 23 серпня в День Прапору України на одній із площ міста Чернівців.






пʼятниця, 28 травня 2021 р.

Відеозвіт про підсумки проведення Дня вишиванки

 20 травня 2021 року учні Чернівецької загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №3 долучилися до проведення Дня вишиванки, прийнявши участь у цікавих заходах:

- 1-8 класи - виставка малюнків " Вишиванка - символ України";

- 1-4 класи - конкурс висловлювань   "Вишиванка моя";

- 2-10 класи - фотоколаж  з вишитими рушниками, народними хустками і  сорочками, вишитими бабусиними руками;

- "Педагогічний перформанс" - креативні  фото, які відображають хист педаогогів до вишивання або традиції вишиванки;
- "Пісенний вернісаж" - відеозапис вихованців вокальної студії "До-мі-соль-ка" під керівництвом Юрченко Т.О.

Відеозвіт про підсумки проведення Дня вишиванки



середа, 19 травня 2021 р.

День Вишиванки

Всесвітній день вишиванки — міжнародне свято, яке покликане зберегти споконвічні народні традиції створення та носіння етнічного вишитого українського одягу. Дата проведення — щороку в третій четвер травня (будній день). Свято не прив'язане до жодного державного чи релігійного. Цього дня кожен охочий може долучитись, одягнувши вишиванку.

Із метою виховання в дітей поваги до національних традицій і символіки, виховання патріотизму у Чернівецькій загальноосвітній школі І-ІІІ ступенів №3 було проведено ряд наступних  заходів:

- 1-8 класи організували виставку малюнків " Вишиванка - символ України";

- 1-4 класи підготували висловлювання   "Вишиванка моя";

- 2-10 класи сфотографувалися  з вишитими рушниками, народними хустками і  сорочками, вишитими бабусиними руками;

- Усі класні керівники зробили  креативні  фото, які відображають хист до вишивання або традиції вишиванки;
- Учителька музичного мистецтва  Юрченко Т.О. підготувала  відеозапис пісні про вишиванку;
- Учителі української мови та літератури записали відео-декламацію учнями віршів про вишиванку;

Вітаємо всіх із Днем вишиванки❤️❤️❤️
Нехай це свято зітре кордони й об'єднує українців по всьому світу.  
Чудового настрою та яскравих вражень від святкування!




День цивільного захисту

      З 10.05.2021 по 14.05.2021 року у Чернівецькій загальноосвітній школі І-ІІІ ступенів №3 проходив Тиждень знань безпеки життєдіяльності та цивільного захисту. Завданням цього тижня було вироблення в учнів умінь, навичок правильно і чітко діяти у різних надзвичайних ситуаціях для захисту свого здоров'я та життя, удосконалення теоретичних знань та практичних навичок під час захисту від наслідків надзвичайних ситуацій.

     У рамках тижня було проведено тематичні класні години, класно- групові заняття, бесіди, вікторини з питань цивільного захисту та безпеки життєдіяльності, спортивні змагання, естафети.

     Учні початкових класів ознайомилися з найпростішими засобами індивідуального захисту органів дихання, та порядком виготовлення ватно-марлевої повязки.

     З учнями 5-7 класів було проведено тренінг "Правила поведінки в натовпі".

     Для учнів 8 та 9 класів проведена бесіда Надзвичайні ситуації природного характеру та правил поведінки під час буревіїв, ураганів, смерчів...", та надання домедичної допомоги при переломах та кровотечах.

     Учні 10 та11 класів ознайомилися з загрозами терорестичного характеру.

     Завершився Тиждень знань безпеки життєдіяльності та цивільного захисту Днем цивільного захисту на якому проведено навчально-практичний тренінг з евакуації учасників навчально-виховного процесу з приміщень навчального закладу.

     Медичною сестрою школи було проведено з учнями 10 та 11 класів відпрацювання практичних навичок з надання домедичної допомоги при отруєнні чадним газом та оживлення людини шляхом проведення штучного дихання, з учнями 6 – 9 класів спортивні естафети з практичної перевірки вміння учнів користуватися засобами індивідуального захисту, вміння надати допомогу та транспортувати потерпілого.




середа, 12 травня 2021 р.

День матері

Одне з найсвітліших і найрадісніших весняних свят – це День матері. Воно присвячене найріднішій і найближчій людині, котра дала життя своїй дитині.

Учні Чернівецької загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №3 приєдналися до флешмобу в рамках відзначення Міжнародного дня Матері♥️ Немає нічого сильнішого, ніж материнська любов♥️ Немає нічого важливішого, ніж материнське серце.♥️ Немає нічого ціннішого, ніж материнське тепло.♥️ Нехай завжди Бог береже світле почуття, що зв’язує душі матері і дитини!💐💐💐

четвер, 6 травня 2021 р.

Відзначення Дня пам'яті та примирення

 

Протягом 5-7 травня 2021 року в Чернівецькій загальноосвітній школі І-ІІІ ступенів №3 було проведено Тиждень мужності, присвячений Дню пам'яті та примирення (08 травня) та Дню Перемоги над нацизмом у Другій світовій війні (09 травня). 

Та війна стала можливою через змову антигуманних режимів – нацистського і радянського, які ставили геополітичні інтереси вище прав і свобод людини. Крім того, слабкість, страх і нерішучість міжнародної спільноти заохочували агресорів до все більшого розмаху злочинів.

Українці воювали на боці антигітлерівської коаліції (Об’єднаних Націй) і зробили значний внесок у перемогу над нацизмом та союзниками гітлерівської Німеччини. Ціною цього стали надзвичайні втрати упродовж 1939–1945 років – українців та інших народів, які проживали на нашій землі й боролися проти тоталітарних режимів. Тоді загинуло понад вісім мільйонів осіб. Ми добре знаємо ціну війни, тому плекаємо мир.

День пам’яті та примирення та День перемоги над нацизмом у Другій світовій війні символізує не тріумф переможців над переможеними, а має бути нагадуванням про страшну катастрофу і застереженням, що не можна розв’язувати складні міжнародні проблеми збройним шляхом, ультиматумами, агресією, анексією.

Під час проведення тижня   учні брали участь у конкурсах малюнків, декламували вірші, провели онлайн-читання віршів та оповідань про Другу світову війну, написали твори та сенкани. Деякі учні розповіли про своїх дідусів і прадідусів, які ще залишилися живими або чиї історії вони пам'ятають. 

Учні 9-11 класів оформили усний відеожурнал "Пам'ятаємо... Перемагаємо!".

07 травня 2021 року для всіх учнів проведено Єдиний урок з використанням відеоматеріалів та проведенням загальношкільної хвилини мовчання для вшанування пам'яті полеглих солдат і ветеранів Другої світової війни, а аткож для вшанування пам'яті солдат, які загинули під час Революції Гідності і на сході України при захисті територіальної цілісності нашої держави.


Вже стільки літ і стільки зим,

Як відгримів той бій кривавий,

Вони ж ще там, на полі слави,

Уклін їм, мертвим і живим!

Спасибі вам, сивоголові,

Вітчизни-матері сини!

Немає правди у війни,

Вона лиш в мирі та любові!

Зупинись, прислухайся на мить —

Кричать з вогню і мати, і дитина,

Хай буде мир, хай більше не горить

У пеклі війн твоє життя, людино!

середа, 28 квітня 2021 р.

Тиждень безпеки життєдіяльності

 

Відповідно до наказу управління освіти Чернівецької міської ради від 24.03.2021 №111 «Про проведення місячника з охорони праці та безпеки життєдіяльності в закладах освіти міста Чернівців» та з метою пропаганди здорового, активного способу життя, вивчення і використання на практиці правил основ безпеки життєдіяльності, попередження травматизму дітей при виникненні різного роду надзвичайних ситуацій в Чернівецькій загальноосвітній школі І-ІІІ ступенів №3 протягом 21-30 квітня 2021 року проводився «Тиждень знань з основ безпеки життєдіяльності».

Під час проведення тижня вчителями з основ здоров’я спільно з класними керівниками 5-11 класів було проведено виховні години, бесіди, онлайн уроки, різноманітні конкурси.

Приділялася належна увага «Виконанню правил дорожнього руху».

Для забезпечення належних протиепідемічних умов, переважна більшість заходів проводилися в дистанційному форматі.

Цікавим завданням для дітей було проведення онлайн-конкурсу на кращий малюнок з теми «Безпека життєдіяльності» і створення учнями відеопрезентацій, а також проведення відеоконференцій з теми «Екологічні проблеми сьогодення», «Чиста вода».



вівторок, 27 квітня 2021 р.

Тиждень духовності

На виконання плану роботи школи та з метою підвищення якості виховного простору у школі у дусі національно-патріотичного виховання на засадах християнських та загальнолюдських цінностей протягом 19-23 квітня 2021 року у Чернівецькій загальноосвітній школі І-ІІІ ступенів №3 було проведено Тиждень духовності.

В рамках тижня учні брали участь у конкурсах малюнків, декламували вірші, провели онлайн-читання Біблії, взяли участь в челенджі "Нехай день починається з посмішки", написали твори на тему "Моя одна добра справа". 
Всі заходи тижня пройшли під девізом "Якщо людина не знає, до якого порту вона пливе, то жоден вітер не буде їй попутнім".

А підсумки проведення Тижня духовності 

презентуємо вашій увазі у вигляді відеоролика





пʼятниця, 23 квітня 2021 р.

35-ті роковини Чорнобильської трагедії

    35 років минуло з моменту аварії на Чорнобильській АЕС, але її наслідки залишаються предметом обговорення світової наукової спільноти. За визначенням UNSCEAR і ВООЗ, Чорнобильська катастрофа віднесена до аварій ядерних об’єктів найвищого рівня.

    Історики ж наголошують на політичній відповідальності комуністичного режиму, який заради ідеологічних інтересів поставив під загрозу життя і здоров’я мільйонів громадян. Через недосконалість конструкції, порушення технології будівництва, використання неякісних будівельних матеріалів, численні міні-катастрофи подібна техногенна катастрофа в СРСР не могла не статися. Злочинні дії тодішньої влади щодо приховування інформації з одного боку поглибили непоправні негативні наслідки аварії, а з іншого – спричинили активізацію національно-демократичного руху, що в кінцевому підсумку привело до розпаду СРСР. Приховування інформації владою спричинили активізацію екологічного і національно-демократичного руху.

     26 квітня 1986 року – день найбільшої в історії людства техногенної катастрофи. Під час експерименту на 4-му реакторі Чорнобильської атомної електростанції сталися два вибухи. В атмосферу Землі вирвалась хмара радіоактивного пилу. Вітер поніс на північний захід небезпечні радіоактивні ізотопи, які осідали на землю, проникали у воду. За числом потерпілих від аварії Україна займає перше місце серед колишніх республік Радянського Союзу. На долю Білорусі припало близько 60% шкідливих викидів. Від радіаційного забруднення сильно постраждала також і Росія. Потужний циклон переніс радіоактивні речовини територіями Литви, Латвії, Польщі, Швеції, Норвегії, Австрії, Фінляндії, Великої Британії, а пізніше – Німеччини, Нідерландів, Бельгії. 

     Які висновки має зробити людство із чорнобильської трагедії? Перш за все, це – відповідальність, адже «мирний атом» виявився вже й не таким «мирним» і безпечним, а, значить, має бути підконтрольний людині із усіма можливими наслідками, і бути технологічно прогнозованим. А суспільство та відповідні державні інституції мають бути готовими у «винятковому режимі» до можливих нештатних ситуацій .

  Українська нація, здобувачі освіти Чернівецької загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №3 із гордістю та шаною згадують героїчний подвиг ліквідаторів аварії на ЧАЕС, наших співвітчизників які першими вступили в нерівний двобій із цією жорстокою зброєю, яка здатна вмить буквально випалити усе живе… Певна необізнаність та непоінформованість ліквідаторів про катастрофічні наслідки радіаційного випромінювання для людського здоров`я стали фатальними для багатьох з них… Але це не зупинило наших військових, медиків, правоохоронців першими прийняти на себе цей страшний вогонь небезпеки…іноді – ціною власного життя.   

     Дякуємо за подвиг, і вічна пам`ять героям, що віддали своє життя у боротьбі з цією техногенною катастрофою!

     І пам`ятаймо, що людське життя – безцінне, і будь-які експерименти та наукові впровадження перш за все мають бути безпечними для людства, для нашого майбутнього, для життя на планеті Земля.

Цей дощ – як душ … Цей дощ – як душ…

Цей день такий ласкавий.

Сади цвітуть. В березах бродить сік.

Це солов’їна опера, Ла Скала!

Чорнобиль. Зона. Двадцять перший вік.

Тут по дворах стоїть бузкова повінь.

Тут ті бузки проламують тини.

Тут щука йде, немов підводний човен, 

і прилітають гуси щовесни.

Але кленочки проросли крізь ґанки.

Жив–був народ над Прип’яттю – і зник.

В Рудому лісі виросли поганки, 

і ходить Смерть, єдиний тут грибник…

Ліна Костенко


26 квітня 2021 року педагоги та учні школи провели усний ужронал "Чорнобиль не має минулого..." та загальношкільну хвилину мовчання






понеділок, 19 квітня 2021 р.

В березні 2021 року учні Черінвецької загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №3 приймали участь в міській онлайн-виставці-конкурсі науково-технічної творчості учнівської молоді "Наш пошук і творчість - тобі, Україно!"

Адміністрація школи, педагогічний та учнівський колективи вітають учня 5-Б класу Радомського Олександра з 3-м місцем в міській онлайн-виставці-конкурсі наукво-технічної творчості учнівської молоді "Наш пошук і творчість - тобі, Україно!"



середа, 31 березня 2021 р.

#Вітаю_Ліну_Костенко

Творчість Ліни Костенко — визначне явище в українській літературі новітнього часу, її прикметною рисою є інтелектуалізм — рух, поезія, злети думки, яка осягає великі історичні простори, напружено шукаючи ключів до таємниць буття людини, нації, людства...

Значущість поезії Ліни Костенко полягає в сутності самої поетеси, яку вона визначила так: "Я дерево, я сніг, я все, що я люблю. І, може, це і є моя найвища сутність".

Цього року Ліна Костенко святкує 91 рік народження.

З цієї нагоди започатковано Всеукраїнський флешмоб відеочитань поезій геніальної української поетеси, до якого вже долучилися сотні українців з різних куточків світу. Учні Чернівецької загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів 3 також приєдналися до флешмобу декламації читання поезії і влаштували свій фотофлешмоб " Тепло серця дарую Ліні Костенко"








21 березня - Міжнародний день людей з синдромом Дауна

З 16 по 22 березня Чернівецька загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №3 долучилася до всесвітньої акції–флешмобу «LOTS OF SOCKS» - Вдягни кольорові шкарпетки #Шкарпетуйся 21 березня – Міжнародний День людей із синдромом Дауна. 21-й день 3-го місяця був обраний не випадково, щоб показати, що синдром Дауна пов`язаний із наявністю у клітинах людини 3-ї хромосоми у 21-ій парі. З метою привернення уваги суспільства до проблем людей з синдромом Дауна Міжнародна організація Down Syndrome International ініціювала акцію «Lots of Socks», яка в Україні отримала назву #Шкарпетуйся. Національна Асамблея людей з інвалідністю України активно підтримує цей рух і закликає: #Шкарпетуйся! На знак підтримки людей з синдромом Дауна упродовж тижня з 16 до 22 березня учні школи вдягали і носили різні шкарпетки! Саме вони є традиційним символом цього дня. Акція пропонує кожному відчути себе не таким, як усі, і зрозуміти, що значить жити під пильним (і часто, на жаль, недобрим) поглядом оточуючих. Відчуй себе особливим, допомагаючи особливим! Це ще один прояв толерантності, який дуже необхідний нашому суспільству. А фото нашої підтримки учнівське самоврядування представляє вашій увазі у вигляді відеоролика.




Міський етап Всеукраїнського конкурсу "Земля - наш рідний дім"

 Адміністрація Черінвецької загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №3, педагогічний колектив та учнівська родина школи вітають агітбригаду "Паросток" з І місцем в міському етапі Всеукраїнського конкурсу екологічних агітбригад "Земля - наш спільний дім".

Щиро дякуємо художньому керівникові Захаровій Л.В., учням 10-11 класів: Медвідь Андрій, Романюк Олександр, Панський Іван, Сохацька Христина, Красовська Владислава, Івасюк Іва; за прекрасну роботу, артистизм, емоційність, якісний відеомонтаж та такий чудовий результат.
Бажаємо подальших перемог в обласному етапі конкурсу.



Тарас Шевченко: ми чуємо тебе, Кобзарю, крізь століття


 В історії кожного народу є імена, які становлять його славу, велич і національну гордість. Саме таким і є для України ім'я безсмертного Кобзаря – Тараса Григоровича Шевченка. 

В Чернівецькій загальноосвітній школі І-ІІІ ступенів №3 з 09 по 15 березня 2021 року відзначили 207-у річницю з дня народження Тараса Шевченка в онлайн-режимі. 

11 клас підготував літературний відеофлешмоб «Афоризми Кобзаря», 10 клас презентував назви поезій Т.Г. Шевченка, зашифрованих за допомогою Wordart, учні восьмих класів взяли участь у вікторині "Незабутній Шевченко", 6-А клас підготував  літературний відеофлешмоб "Шевченко в моєму серці", п’ятикласники долучилися до фотофлешмобу "Вітаю Т.Г. Шевченка" і декламуванні поезії Шевченка. Усе свято було пронизано ідеєю всеперемагаючої та окриляючої віри Шевченка в Україну та її народ.








Безпека в Інтернеті - запорука успішного навчання і гарного настрою

     За даними міжнародного дослідницького проєкту ESPAD, у 2019 році лише 6,7% опитаних підлітків в Україні не користувались соціальними мережам. Майже 45% підлітків проводять у соціальних мережах до 3 годин на день, а ще приблизно  50% – 4 та більше годин. 

     З березня 2020 року здобувачі освіти також використовують Інтернет для шкільного та позашкільного навчання. За правильного використання мережа привчає до самостійного розв'язання задач, структурування великих потоків інформації, дотримуючись основних правил безпеки.

     Щоб допомогти батькам і педагогам отримати інформацію щодо захисту дітей від впливу шкідливої інформації, вчителі інформатики Чернівецької загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №3 Йосипенко В.І. та Собистинська Я.Д. пропонують кілька слушних порад безпечної поведінки в Інтернеті.










понеділок, 22 лютого 2021 р.

Тиха акція "Ангели пам'яті" в Чернівецькій ЗОШ І-ІІІ ступенів №3

        В Україні і в світі 19 лютого 2021 року пройшла тиха акція "Ангели пам'яті" із вшанування Героїв Небесної Сотні. Цього року до неї долучилося понад 20 країн (за матеріалами https://www.ukrinform.ua/rubric-society/3194163-v-ukraini-i-sviti-projsla-tiha-akcia-angeli-pamati.html).

        Учні нашої школи також долучилися до акції, підготувавши 17-18 лютого 2021 року паперових ангелів. Символічна алея янголів була сформована на території школи. Попередньо класоводи та класні керівники провели уроки пам'яті (1-4 класи), онлайн-години спілкування (5-11 класи) з учнями та батьками, адже наш обов'язок зберегти в пам'яті те, що відбувалося сім років тому. Ці події слід зберегти не лише в пам'яті дітей, вони займають провідне місце в історії цілої держави.         За словами організаторки акції в Україні Анжеліки Рудніцької «Дуже б хотілося, щоб акцентували не на тому, яка ми нещасна країна, а на тому, яка ми героїчна країна, наскільки ми вміємо бути жертовними. Революція гідності відрізняється від безлічі маленьких локальних чи великих акцій, які відбуваються періодично на Майдані тим, що вона була не за своє, не за те, щоб я міг більше заробити, чи, щоб мені повернули борги банки, або дали можливість на литовських номерах їздити. Вона була за гідність – і це принципово вирізняє Революцію гідності від будь-яких інших протестів, які були в Україні. Це була велика жертва найсміливіших і найкращих».

            А сотню вже зустріли небеса..
            Летіли легко, хоч Майдан ридав…
            І з кров´ю перемішана сльоза….
            А батько сина ще не відпускав..
            Й заплакав Бог,побачивши загін:
            Спереду — сотник ,молодий,вродливий
            І юний хлопчик в касці голубій,
            І вчитель літній-сивий-сивий..
            І рани їхні вже не їм болять..
            Жовто-блакитний стяг покрив їм тіло..
            Як крила ангела, злітаючи назад,
            Небесна сотня в вирій полетіла…

                                            Людмила Максимлюк

        


понеділок, 15 лютого 2021 р.

День Святого Валентина

     14 лютого увесь світ відзначає найромантичніше свято - День Святого Валентина, День закоханих. Але учні Черінвецької загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №3 кажуть, що це свято не просто закоханих - це свято людей, які вірять у щире кохання і дружбу, які бережуть дружні стосунки один з одним, цінують шлюб і люблять своїх батьків. Саме ці почуття можна було простежити під час роботи "Пошти Святого Валентина" у школі протягом 11-15 лютого 2021 року.

    Учні 3-7 класів надсилали листівки своїм друзям, однокласникам, вчителям, були навіть валентинки для батьків. Учні 8-11 класів вже надсилали вітальні листівки-сердечки юнаку чи дівчині з більш серйозними побажаннями.

   

Одинадцятикласники провели невеличке дослідження походження цього свята і з'ясували, що достеменна історія цього свята досі невідома, проте у більшості переказів та легенд його "винуватцем" називають ранньохристиянського мученика Валентина — єпископа з італійського міста Терні (місто розташоване неподалік Риму – ред.), який жив у III столітті.

    Згідно з цією версією, святкування Дня закоханих почалося в Римській імперії у 270 році до нашої ери, за часів царювання Клавдія II (268-270 рр.). Під час ведення війни Клавдій начебто не хотів, щоб солдати вступали в шлюб, бо вважав, що одруження робить їх слабкими та обтяжує сімейним побутом. Однак священнослужитель, на ім'я Валентин таємно вінчав закоханих. Коли правитель про це дізнався, єпископа схопили, піддали жорстким тортурам і згодом обезголовили за "антидержавницьку" діяльність. У ніч перед стратою, яка відбулася 14 лютого між 269 року, він написав дівчині, ймовірно, дочці тюремного наглядача, з якою подружився в ув’язненні, любовного листа у віршованій формі та підписав його: "Твій Валентин". Згодом такі листи отримали назву "валентинки".

    У 496 році Папа Геласій I заснував День пам’яті Святого Валентина, якого вшановують 14 лютого. Вважається, що він зробив це, аби витіснити язичницьке свято римських "люперкаліїв", яке щорічно відзначалося 15 лютого. Натомість образ святого Валентина мав підкреслити духовний вимір кохання між чоловіком та жінкою.

    Хоча свято закоханих носить яскраво виражений романтичний характер, проте подарунки та традиції його святкування у різних країнах різняться. Наприклад, у Франції найкращим подарунком у цей день вважають ювелірні прикраси і коштовності, а в Данії – засушені білі квіти. В Італії свято називається солодким днем, тому італійці дарують один одному солодощі та торти, прикрашені голубами та сердечками.

    У Фінляндії 14 лютого відзначають Днем друга, тому у цей день жителі країни вітають зі святом не тільки своїх коханих, але й кращих друзів. Також фіни у цей відзначають жіночий день, на кшталт свята 8 Березня.

    А ось, наприклад, у Кореї неодружені, які не отримали подарунка на День святого Валентина, йдуть до ресторану для одиноких та їдять там чорну локшину, аби відсвяткувати свою самотність.

    У Голландії в цей день жінка може зробити пропозицію чоловікові, якого вона вподобала. Якщо ж чоловік відмовляє, то він має подарувати їй шовкову сукню. А в Канаді чоловікові за відмову жінці може загрожувати штраф або ґрати.

    На Ямайці День закоханих є днем боротьби із соромом та боязкістю. В країні існує традиція, за якою там проводяться "голі весілля", коли з одягу на нареченій і нареченому залишаються лише обручки. В Англії дарують подарунки та любовні послання не тільки коханим людям, але й домашнім улюбленцям – собакам, кішкам і навіть коням.

    Проте є країни, де свято закоханих досі заборонене. Йдеться, зокрема про Іран та Саудівську Аравію. Влада цих країн вважає, що це свято пропагує сексуальну розбещеність. Тому тих, хто не дослухається до офіційних рекомендацій, карають чималими штрафами.

    

    14 лютого співпадає з низкою інших свят та знаменних дат. Так, у цей день святкують Міжнародний день дарування книг і День комп'ютерника (в цей день в 1946 році був продемонстрований перший електронний комп'ютер ENIAC I), а також день заснування YouTube (сервіс був засновний 14 лютого 2005 року трьома працівниками американської компанії PayPal: Чадом Герлі, Стівеном Чені та Джаведом Карімом – ред.). А в Німеччині 14 лютого святкують День душевного здоров'я.


    Щорічно прибуток від продажу шоколаду і солодощів в День святого Валентина становить приблизно 1011 мільярдів доларів.



понеділок, 8 лютого 2021 р.

Ми завжди чекаємо на наших випускників з любов'ю


     В першу суботу лютого, а цьгоріч це 06 лютого 2021 року,  школа гостинно відчиняє свої двері для своїх випускників.

Та, на жаль, світова пандемія коронавірусної інфекції вносить корективи в роботу нашого закладу освіти.

Дорогі випускники!

    Від імені всіх вчителів та майбутніх випускників щиро вітаємо Вас із цим святом. Святом, коли Ви згадуєте свої шкільні роки. Святом, коли Ви вкотре раді зустрічі з колишніми одноклансиками. Святом, коли Ви можете пригадати шкільні будні, веселі пустощі на перервах, трепетний звук шкільного дзвінка і романтично-сумно мелодію останнього вальсу на шкільному подвір'ї.

    Ви сьогодні зустрінетеся своїми класами, запросите своїх класних керівників. Сьогодні у вас буде все - вечір спогадів, вечір привітань, вечір нових зустрічей і Ваш рідний, незабутній вчитель, ваш класний керівник поруч із вами.

    Вже пролетіло 1 рік (класний керівник - Гриценко Л.В.), 5 (класний керівник - Захарова Л.В.), 10 (класний керівник - Антоняк Я.М.), 15 (класний керівник - Венгренович М.Л., Малигіна В.Ф.), 20 (класний керівник - Руснак А.Г.), 25 (класний керівник - Обоєнко В.П.) і більше років. А ви, наші рідні випускники, як і перш за все такі ж красиві і молоді. Бажаю вам хлопці і дівчата, головне серцем не старіти. Завжди, ось, так само як і зараз світитися радісними та щасливими посмішками. Нехай роки приносять вам тільки досвід і мудрість. А кожен день буде сповнений тільки найкращим. Здоров’я вам ще на довгі і довгі роки!

Ми будемо раді зустрічі з вами 

05 лютого 2022 року,

адже Чернівецька загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №3 завжди чекає своїх випускників з любов'ю💖👋

Пам'яті героїв, полеглих під Крутами присвячено


       29 січня 2021 року класоводи та класні керівники Чернівецької ЗОШ І-ІІІ ступенів №3 провели онлайн-годину спілкування з учнями 3-11 класів, на якій обговорили передумови та наслідки бою українських студентів з більшовиками під Крутами 29 січня 1918 року.

Історична довідка

Сто три роки тому відбулась одна з найтрагічніших подій в історії нашої країни. Українські студенти віддали своє життя, аби захистити Київ від наступу більшовиків. На початку січня 1918 року більшовики встановили контроль у Харківській, Катеринославській та Полтавській губерніях та розгорнули наступ на Київ. Наступ більшовицькі війська вели двома групами: одна вздовж залізниці Харків-Полтава-Київ, друга – у напрямі Курськ-Бахмач-Київ.

Центральна Рада УНР у своєму підпорядкуванні мала окремі частини колишньої російської армії, що були українізовані, а також сформовані із добровольців підрозділи. Саме добровольці і стали опорою Центральної Ради.

24–27 січня 1918 року запеклі бої розгорнулись за станцію Бахмач. Українські війська змушені були залишити Бахмач і відступити до станції Крути, через яку здійснювався наступ на Київ. Захищати столицю було нікому. 15-тисячна армія, яку на той момент мала УНР, була деморалізована довгою війною, розчарована у політиці Центральної Ради та, врешті-решт, порушила наказ.

В цих умовах стати на захист Києва були здатні, мабуть, лише  гімназисти та студенти. 5 січня 1918 року було створено студентський курінь Січових стрільців. Він нараховував дві сотні добровольців, в основному студентів київських університетів. Керівництво загоном взяв на себе старшина Андрій Омельченко.

До курсантів юнацької школи, студентів і гімназистів приєдналося ще десь до 80 добровольців з підрозділів місцевого Вільного козацтва із Ніжина.

Загалом, за різними підрахунками, у Крутах 29 січня 1918 року перебувало від 420 до 520 українських воякiв і юнакiв та студентiв, якi мали на озброєнні до 16 кулеметів та одну гармату на залiзничнiй платформi.

Впродовж усього дня вони вели бій за станцію з більшовицькими військами  загальною чисельністю (за твердженням більшості джерел) понад 3000 осіб. Усі добре озброєні і з артилерією.

Після запеклого багатогодинного бою українські війська відступили зі станції Крути. 27 студентів та гімназистів під час відступу потрапили у полон. І наступного дня ці 27 героїв були розстріляні або замордовані. Згодом їх поховали на Аскольдовій могилі у Києві.

За сучасними підрахунками втрати українських військ під Крутами оцінюють у 70–100 загиблих. Серед них  – 37–39 вбитих у бою та розстрiляних студентiв i гімназистів.

Втрати бiльшовицьких вiйськ пiд Крутами були значними, сягали тільки вбитими 300 воякiв.

Затримавши ворога на чотири дні, київські юнаки дали змогу укласти Брест-Литовський мир, що фактично означав міжнародне визнання української незалежності.

Презентація для проведення години спілкування