середа, 31 березня 2021 р.

#Вітаю_Ліну_Костенко

Творчість Ліни Костенко — визначне явище в українській літературі новітнього часу, її прикметною рисою є інтелектуалізм — рух, поезія, злети думки, яка осягає великі історичні простори, напружено шукаючи ключів до таємниць буття людини, нації, людства...

Значущість поезії Ліни Костенко полягає в сутності самої поетеси, яку вона визначила так: "Я дерево, я сніг, я все, що я люблю. І, може, це і є моя найвища сутність".

Цього року Ліна Костенко святкує 91 рік народження.

З цієї нагоди започатковано Всеукраїнський флешмоб відеочитань поезій геніальної української поетеси, до якого вже долучилися сотні українців з різних куточків світу. Учні Чернівецької загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів 3 також приєдналися до флешмобу декламації читання поезії і влаштували свій фотофлешмоб " Тепло серця дарую Ліні Костенко"








21 березня - Міжнародний день людей з синдромом Дауна

З 16 по 22 березня Чернівецька загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №3 долучилася до всесвітньої акції–флешмобу «LOTS OF SOCKS» - Вдягни кольорові шкарпетки #Шкарпетуйся 21 березня – Міжнародний День людей із синдромом Дауна. 21-й день 3-го місяця був обраний не випадково, щоб показати, що синдром Дауна пов`язаний із наявністю у клітинах людини 3-ї хромосоми у 21-ій парі. З метою привернення уваги суспільства до проблем людей з синдромом Дауна Міжнародна організація Down Syndrome International ініціювала акцію «Lots of Socks», яка в Україні отримала назву #Шкарпетуйся. Національна Асамблея людей з інвалідністю України активно підтримує цей рух і закликає: #Шкарпетуйся! На знак підтримки людей з синдромом Дауна упродовж тижня з 16 до 22 березня учні школи вдягали і носили різні шкарпетки! Саме вони є традиційним символом цього дня. Акція пропонує кожному відчути себе не таким, як усі, і зрозуміти, що значить жити під пильним (і часто, на жаль, недобрим) поглядом оточуючих. Відчуй себе особливим, допомагаючи особливим! Це ще один прояв толерантності, який дуже необхідний нашому суспільству. А фото нашої підтримки учнівське самоврядування представляє вашій увазі у вигляді відеоролика.




Міський етап Всеукраїнського конкурсу "Земля - наш рідний дім"

 Адміністрація Черінвецької загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №3, педагогічний колектив та учнівська родина школи вітають агітбригаду "Паросток" з І місцем в міському етапі Всеукраїнського конкурсу екологічних агітбригад "Земля - наш спільний дім".

Щиро дякуємо художньому керівникові Захаровій Л.В., учням 10-11 класів: Медвідь Андрій, Романюк Олександр, Панський Іван, Сохацька Христина, Красовська Владислава, Івасюк Іва; за прекрасну роботу, артистизм, емоційність, якісний відеомонтаж та такий чудовий результат.
Бажаємо подальших перемог в обласному етапі конкурсу.



Тарас Шевченко: ми чуємо тебе, Кобзарю, крізь століття


 В історії кожного народу є імена, які становлять його славу, велич і національну гордість. Саме таким і є для України ім'я безсмертного Кобзаря – Тараса Григоровича Шевченка. 

В Чернівецькій загальноосвітній школі І-ІІІ ступенів №3 з 09 по 15 березня 2021 року відзначили 207-у річницю з дня народження Тараса Шевченка в онлайн-режимі. 

11 клас підготував літературний відеофлешмоб «Афоризми Кобзаря», 10 клас презентував назви поезій Т.Г. Шевченка, зашифрованих за допомогою Wordart, учні восьмих класів взяли участь у вікторині "Незабутній Шевченко", 6-А клас підготував  літературний відеофлешмоб "Шевченко в моєму серці", п’ятикласники долучилися до фотофлешмобу "Вітаю Т.Г. Шевченка" і декламуванні поезії Шевченка. Усе свято було пронизано ідеєю всеперемагаючої та окриляючої віри Шевченка в Україну та її народ.








Безпека в Інтернеті - запорука успішного навчання і гарного настрою

     За даними міжнародного дослідницького проєкту ESPAD, у 2019 році лише 6,7% опитаних підлітків в Україні не користувались соціальними мережам. Майже 45% підлітків проводять у соціальних мережах до 3 годин на день, а ще приблизно  50% – 4 та більше годин. 

     З березня 2020 року здобувачі освіти також використовують Інтернет для шкільного та позашкільного навчання. За правильного використання мережа привчає до самостійного розв'язання задач, структурування великих потоків інформації, дотримуючись основних правил безпеки.

     Щоб допомогти батькам і педагогам отримати інформацію щодо захисту дітей від впливу шкідливої інформації, вчителі інформатики Чернівецької загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №3 Йосипенко В.І. та Собистинська Я.Д. пропонують кілька слушних порад безпечної поведінки в Інтернеті.