Відповідно
до наказу управління освіти Чернівецької міської ради від 24.03.2021 №111 «Про
проведення місячника з охорони праці та безпеки життєдіяльності в закладах освіти
міста Чернівців» та з метою пропаганди здорового, активного способу життя,
вивчення і використання на практиці правил основ безпеки життєдіяльності,
попередження травматизму дітей при виникненні різного роду надзвичайних
ситуацій в Чернівецькій загальноосвітній школі І-ІІІ ступенів №3 протягом 21-30 квітня 2021 року проводився «Тиждень знань
з основ безпеки життєдіяльності».
Під час проведення тижня вчителями з основ здоров’я спільно з класними керівниками 5-11 класів
було проведено виховні години, бесіди, онлайн уроки, різноманітні конкурси.
Приділялася
належна увага «Виконанню правил дорожнього руху».
Для забезпечення належних
протиепідемічних умов, переважна більшість заходів проводилися в дистанційному
форматі.
Цікавим
завданням для дітей було проведення онлайн-конкурсу на кращий малюнок з теми
«Безпека життєдіяльності» і створення учнями відеопрезентацій, а також
проведення відеоконференцій з теми «Екологічні проблеми сьогодення», «Чиста
вода».
На виконання плану роботи школи та з метою підвищення якості
виховного простору у школі у дусі
національно-патріотичного виховання на засадах християнських та
загальнолюдських цінностей протягом 19-23 квітня 2021 року у Чернівецькій загальноосвітній школі І-ІІІ ступенів №3 було проведено Тиждень духовності.
В рамках тижня учні брали участь у конкурсах малюнків, декламували вірші, провели онлайн-читання Біблії, взяли участь в челенджі "Нехай день починається з посмішки", написали твори на тему "Моя одна добра справа". Всі заходи тижня пройшли під девізом "Якщо людина не знає, до якого порту вона пливе, то жоден вітер не буде їй попутнім".
35 років минуло з моменту аварії на Чорнобильській АЕС, але її наслідки залишаються предметом обговорення світової наукової спільноти. За визначенням UNSCEAR і ВООЗ, Чорнобильська катастрофа віднесена до аварій ядерних об’єктів найвищого рівня.
Історики ж наголошують на політичній відповідальності комуністичного режиму, який заради ідеологічних інтересів поставив під загрозу життя і здоров’я мільйонів громадян. Через недосконалість конструкції, порушення технології будівництва, використання неякісних будівельних матеріалів, численні міні-катастрофи подібна техногенна катастрофа в СРСР не могла не статися. Злочинні дії тодішньої влади щодо приховування інформації з одного боку поглибили непоправні негативні наслідки аварії, а з іншого – спричинили активізацію національно-демократичного руху, що в кінцевому підсумку привело до розпаду СРСР. Приховування інформації владою спричинили активізацію екологічного і національно-демократичного руху.
26 квітня 1986 року – день найбільшої в історії людства техногенної катастрофи. Під час експерименту на 4-му реакторі Чорнобильської атомної електростанції сталися два вибухи. В атмосферу Землі вирвалась хмара радіоактивного пилу. Вітер поніс на північний захід небезпечні радіоактивні ізотопи, які осідали на землю, проникали у воду. За числом потерпілих від аварії Україна займає перше місце серед колишніх республік Радянського Союзу. На долю Білорусі припало близько 60% шкідливих викидів. Від радіаційного забруднення сильно постраждала також і Росія. Потужний циклон переніс радіоактивні речовини територіями Литви, Латвії, Польщі, Швеції, Норвегії, Австрії, Фінляндії, Великої Британії, а пізніше – Німеччини, Нідерландів, Бельгії.
Які висновки має зробити людство із чорнобильської трагедії? Перш за все, це – відповідальність, адже «мирний атом» виявився вже й не таким «мирним» і безпечним, а, значить, має бути підконтрольний людині із усіма можливими наслідками, і бути технологічно прогнозованим. А суспільство та відповідні державні інституції мають бути готовими у «винятковому режимі» до можливих нештатних ситуацій .
Українська нація, здобувачі освіти Чернівецької загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №3 із гордістю та шаною згадують героїчний подвиг ліквідаторів аварії на ЧАЕС, наших співвітчизників які першими вступили в нерівний двобій із цією жорстокою зброєю, яка здатна вмить буквально випалити усе живе… Певна необізнаність та непоінформованість ліквідаторів про катастрофічні наслідки радіаційного випромінювання для людського здоров`я стали фатальними для багатьох з них… Але це не зупинило наших військових, медиків, правоохоронців першими прийняти на себе цей страшний вогонь небезпеки…іноді – ціною власного життя.
Дякуємо за подвиг, і вічна пам`ять героям, що віддали своє життя у боротьбі з цією техногенною катастрофою!
І пам`ятаймо, що людське життя – безцінне, і будь-які експерименти та наукові впровадження перш за все мають бути безпечними для людства, для нашого майбутнього, для життя на планеті Земля.
Цей дощ – як душ … Цей дощ – як душ…
Цей день такий ласкавий.
Сади цвітуть. В березах бродить сік.
Це солов’їна опера, Ла Скала!
Чорнобиль. Зона. Двадцять перший вік.
Тут по дворах стоїть бузкова повінь.
Тут ті бузки проламують тини.
Тут щука йде, немов підводний човен,
і прилітають гуси щовесни.
Але кленочки проросли крізь ґанки.
Жив–був народ над Прип’яттю – і зник.
В Рудому лісі виросли поганки,
і ходить Смерть, єдиний тут грибник…
Ліна Костенко
26 квітня 2021 року педагоги та учні школи провели усний ужронал "Чорнобиль не має минулого..." та загальношкільну хвилину мовчання
понеділок, 19 квітня 2021 р.
В березні 2021 року учні Черінвецької загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №3 приймали участь в міській онлайн-виставці-конкурсі науково-технічної творчості учнівської молоді "Наш пошук і творчість - тобі, Україно!"
Адміністрація школи, педагогічний та учнівський колективи вітають учня 5-Б класу Радомського Олександра з 3-м місцем в міській онлайн-виставці-конкурсі наукво-технічної творчості учнівської молоді "Наш пошук і творчість - тобі, Україно!"