середа, 29 січня 2020 р.
Голокост – це трагічний урок для всього людства
Голоко́ст (від англ. the Holocaust, з дав.-гр. ὁλοκαύστος — «всеспалення») — переслідування і масове знищення євреїв і ромів у Німеччині під час Другої світової війни; систематичне переслідування і знищення європейських євреїв і циганів нацистською Німеччиною і колабораціоністами протягом 1933 — 1945 років; геноцид єврейського народу в часи Другої світової війни, внаслідок якого загинуло до 6 мільйонів осіб. На відміну від інших трагедій людства, Голокост мав декілька властивих рис, які відрізняють його від попередніх.
На відміну від голокостів минулих сторіч, під час нацистського Голокосту було знищено, доволі часто планомірно мільйони людей на великому географічному просторі. Для цієї мети було збудовано табори смерті в багатьох країнах Європи, де запроваджувалась система винищення.
Іншою властивою рисою Голокосту є використання расистських теорій та псевдонаукових теорій про неповноцінність чи недорозвиненість певних груп людей, які підлягали знищенню. Широко використовувалася також теорія т. зв. «соціального дарвінізму» — твердження, що винищування людей було продовженням Теорії Еволюції Дарвіна. Сильні народи чи раси згідно з цією теорією, нібито, природньо прагнули знищити неповноцінних, які згідно з теорією еволюції мали зникнути й поступитись життєвим простором сильним расам.
Для здійснення Голокосту використовували ефективні та нові на той час методи знищення. До прикладу, нові види хімічних та механічних засобів вбивства, будували крематорії, використовувалися рахувальні машини з перфокартами для контролю над кількістю знищених тощо.
Нацистський Голокост також відрізняється своєю жорстокістю. Існують численні приклади використання полонених для медичних експериментів, тортур тощо. Властивою рисою Голокосту є також терор проти всіх верств мирних мешканців і дітей також.
Президент України Володимир Зеленський заявив, що Голокост – не лише трагедія єврейського народу, а й трагічний урок для всього людства, який потрібно пам’ятати, щоб не допустити знову (відео).
За матеріалами https://uk.wikipedia.org/wiki/%D0%93%D0%BE%D0%BB%D0%BE%D0%BA%D0%BE%D1%81%D1%82
День Соборності України
Державне свято День Соборності України учні школи відзначили урочисто та патріотично. Для школярів 5-11 класів були проведені тематичні уроки національно-патріотичного спрямування: «Єднання заради Незалежності», «Соборна Україна - одна на всіх, одна для кожної людини», а також вікторина «Як я знаю Україну?» (підготувала та провела вчитель історії Фуштей А.І.). Під час свята діти згадали важливий момент історичного минулого українського народу - День злуки ЗУНР та УНР в одну державу та нинішню боротьбу проти російської агресії, як важливі етапи єдиного процесу боротьби за незалежність України. Шкільний бібліотекар Рудніцька Н.В. організувала тематичну виставку літератури «Тільки в єдності наша сила». Учні 1-4 класів намалювали яскраві малюнки, приурочені до Дня Соборності.
Чарівна новорічна казка у школі
Новорічні свята - чарівні. У переддень Нового 2020 року, 19-24 грудня 2019 року, для учнів 1-11 класів в актовій залі нашої школи пройшли Новорічні свята. Саме з цього часу ми всі знову починаємо вірити в казку, сподіваємося на щасливі зміни і, затамувавши подих, загадуємо бажання. А щоб ці бажання справдилися, учням нашої школи потрібно було підготувати казкову атмосферу - прикрасити новорічну ялинку, актову залу сніжинками, гірляндами та іграшками, що й зробили учні 10 класу із заступником директора з виховної роботи Петрушко Л.В. та педагогом-організатором Борчуком І.М. Саме новорічна ялинка – найголовніший атрибут Нового року.
В ці передсвяткові дні у всіх учнів, вчителів та батьків був предсвятковий настрій, відчуття казки та чогось чарівного – новорічного. Актори та учні школи підготували святкову феєричну програму з новорічними сюжетами, конкурсами, піснями та хороводами. Але учні молодших класів не хотіли залишитись осторонь і підготували свої новорічні виступи: пісні, танці, інсценізації…. По закінченню свята Дід Мороз та Снігуронька подарували солодкі подарунки учням 1-4 класів. Для учнів 6 класів підготували казкову, костюмовану постановку, де під музичний супровід відбувались казкові дійства приходу до "влади" символу Нового 2020 року - Щура. Тут були і казкові мишенята, добрий Нільс, веселі Мікі-Мауси, криса Лариска, півень Золоте Горлечко та інші казкові герої з українських та зарубіжних казок.
Для учнів 7-11 класів було проведено конкурсно-розважальну програму "Хто зверху?. По закінченню свята для учнів 9-11 класів була організована Новорічна дискотека.
Для всіх учнів та батьків колядували вихованці вокальної студії "Домісолька" під керівництвом вчителя музики Юрченко Т.О.
Для всіх учнів та батьків колядували вихованці вокальної студії "Домісолька" під керівництвом вчителя музики Юрченко Т.О.
Гарним настроєм, радістю, відчуттям чарівної новорічної казки – ось з якими емоціями учні нашої школи зустрічатимуть Новий 2020 рік.
Хай здійсниться казка новорічна!
Хай любов гаряча буде й вічна,
Хай достатку повна хата буде,
Вільний подих хай наповнить груди!
Хай щастить, удача хай сміється,
І найважча справа хай вдається.
Рік Новий, чарівний та казковий
Мрії хай здійснить обов’язково!
Прянникове містечко
13-15 грудня у Чернівцях уп’яте відбулася благодійна акція «Пряникове містечко». Кошти, які виручать під час благодійної акції, передадуть дітям з інвалідністю підгрупи А, котрі проживають у Чернівцях.
Учні та батьки Чернівецької ЗОШ І-ІІІ ступенів №3 долучилися до благодійної акції і 15 грудня 2019 року заступник директора з виховної роботи Петрушко Л.В. передали зібрані кошти до скриньки пожертв в Прянниковому містечку.
Учні та батьки Чернівецької ЗОШ І-ІІІ ступенів №3 долучилися до благодійної акції і 15 грудня 2019 року заступник директора з виховної роботи Петрушко Л.В. передали зібрані кошти до скриньки пожертв в Прянниковому містечку.
неділя, 19 січня 2020 р.
Нагородження переможців ІІ етапу Всеукраїнської олімпіади з трудового навчання
12 грудня 2019 року на базі Чернівецької загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №3 було проведено церемонію нагородження переможців ІІ етапу Всеукраїнської олімпіади з трудового навчання (обслуговуючі та технічні види праці). Церемонію нагородження провели головний спеціаліст управління освіти Черінвецької міської ради Білоус С.В. та методист міського методичного центру управління освіти Чернівецької міської ради Данькевич М.К.
Під час свята ведучі заходу Петрушко Л.В. (заступник директора з виховної роботи) та Пастушок В.Л. (вчитель початкових класів) привітали присутніх з прийдешніми святами,подякували педагогам закладів освіти міста за якісну підготовку учасників і переможців олімпіади, побажали нових звершень учасникам, які відстоюватимуть честь закладів освіти міста на обласному етапі. цікавим доповненням до свята стали художні номери від вихованців вокальної студії "Домісолька", вокального ансамблю "Глорія" (художній керівник - Юрченко Т.О.), хореографічного колективу "Life-dance" (художній керівник Іваш М.В.).
Благодійний ярмарок
12-13 грудня 2019 року учні 1-4 класів та 5-11 класів провели благодійний ярмарок. Під час ярмарку діти та батьки продавали власноруч виготволені новорічні прикраси, солодкі смаколики, напої, приготовані за рецептами бабусь. Кожен клас оформив своє "торгове місце" прикрасами, тематичними композиціями, підготував поетичне привітання до покупців, педагогів та батьків.
Кошти, зібрані під час ярмарки, будуть використані для організації традиційної щорічної благодійної допомоги та вручення солодких подарунків дітям соціально-незахищених категорій до Дня Святого Миколая 19 грудня 2019 року.
Кошти, зібрані під час ярмарки, будуть використані для організації традиційної щорічної благодійної допомоги та вручення солодких подарунків дітям соціально-незахищених категорій до Дня Святого Миколая 19 грудня 2019 року.
Майстер-клас з виготовлення новорічних екоіграшок
12 грудня 2019 року для учнів 5-А класу працівниками Чернівецького міського центру еколого-натуралістичної творчості учнівської молоді було проведено майстер-клас з виготовлення новорічних екоіграшок. Обладнанням для створення прикрас на ялинку стали картон, джут, декоративні прикраси.
Учні з цікавістю опановували нові види роботи, раділи результатам. Справжньою нагородою за здобуті знання і вміння стали щасливі посмішки учнів та трепет, з яким вони передавали готові вироби своїм батькам після заняття.
Учні з цікавістю опановували нові види роботи, раділи результатам. Справжньою нагородою за здобуті знання і вміння стали щасливі посмішки учнів та трепет, з яким вони передавали готові вироби своїм батькам після заняття.
Профорієнтаційний тренінг для старшокласників
На виконання підпункту а) пункту 6 Указу Президента України від 08.11.2019р. № 837/2019 «Про невідкладні заходи з проведення реформ та зміцнення держави», наказу Департаменту освіти і науки Чернівецької обласної державної адміністрації від 27.11.2019 р. № 530, відповідно до листа Директорату професійної освіти Міністерства освіти і науки України від 22.11.2019 р., наказу управління освіти Черінвецької імської ради від 06.12.2019 р. №530, з метою упровадження сучасних форм і методів профорієнтаційної роботи, популяризації робітничих професій серед дітей та молоді закладів загальної середньої освіти міста в Черінвецькій загальноосвітній школі І-ІІІ ступенів №3 11 грудня 2019 року було проведено профорієнтаційний тренінг для учнів 9-11 класів вихованцями Черінвецького коледжу дизайну та економіки.
Під час тренінгу учні школи змогли оволодіти простим навичками створення повсякденних та святкових зачісок, секретами сучасної моди, що підкреслюють природню красу людини. Важливим під час тренінгу було те, що заняття проводили студенти коледжу, які є однолітками учнів школи.
День Збройних Сил України
Збройні сили України —
Слава, гордість, міць країни!
Захищають мир, свободу
Служать рідному народу!
Щира шана і подяка
Хлопцям, молодим солдатам,
Що строкову службу чесно
Сприйняли, як борг почесний!
Народна мудрість стверджує, що земля може нагодувати людину своїм хлібом, напоїти водою зі своїх джерел, але захистити себе не може. Тому це святий обов’язок тих, хто живе, хто користується всіма її благами і дарами. Виконуючи цей почесний обов’язок, ідуть юнаки служити в армію, щоб берегти мир і спокій своєї Батьківщини, стояти на сторожі її інтересів. Завдяки їм наша Батьківщина незалежна, сильна і могутня, а діти можуть сподіватися на щасливе майбутнє. Саме тому ще в 1993 році було створено свято День Збройних Сил України, яке традиційно відзначається 6 грудня.
Учні Чернівецької загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №3 в рамках місячника військово-патріотичного виховання 5-6 грудня 2019 року відзначили це свято спортивними та інтелектуальними змаганнями.
5 грудня 2019 року для учнів 5-6 класів були проведені змагання "Веселі старти". Завдяки вмілій організації змагань (відповідальний за підготовку вчитель фізкультури Вудвуд В.П.) команди класів проявили спритність, витривалість, кмітливість, вміння працювати в команді та неабиякий творчий підхід , оскільки, окрім спортивних змагань, кожна команда демонструвала емблему команди та художній номер.
Цікавою кульмінацією дня стали щорічні військово-спортивні змагання між командами10-11 класів "Нумо, хлопці". Під час змагань юнаки демонстрували стройові вправи, вміння поводитись зі стрілецькою зброєю, виконували спортивні вправи на силу, витривалість, спритність, а також шукали відповіді на запитання історичного і кулінарного конкурсів. Особливий ажіотаж викликав хореографічний конкурс. Конкурс оцінювало журі у складі Мокрогуз С.О. (голова журі, директор школи), Музичишен В.Л. (член журі, майор ЗСУ, вчитель предмету "Захист Вітчизни"), Пастушок І.Л. (член журі, хореограф). Боротьба була напруженою, але за підсумками дев’яти конкурсів змагання закінчилися рівним рахунком.
Відеофрагменти змагань можна переглянути за посиланням
Добро заради Добра
25 листопада 2019 року учні 3-Б класу та класовод Цинта Оксана Борисівна відвідали Оршівський дитячий будинок "Ромашка".
Мета візиту - показати важливість сімейного виховання, розвивати духовно-моральні та сімейні цінності, співчуття та милосердя, формувати в учнів бажання допомогти.
Під час візиту учні 3-Б класу мали змогу поспілкуватися з вихованцями Оршівського дитячого будинку, передати для них смаколики канцтовари, художню літературу.
Мета візиту - показати важливість сімейного виховання, розвивати духовно-моральні та сімейні цінності, співчуття та милосердя, формувати в учнів бажання допомогти.
Під час візиту учні 3-Б класу мали змогу поспілкуватися з вихованцями Оршівського дитячого будинку, передати для них смаколики канцтовари, художню літературу.
Творити добрі справи — це приємно
І корисно для себе та для всіх.
Бо відчуваєш і тепло взаємне,
Та гарний настрій, і веселий сміх
понеділок, 13 січня 2020 р.
ІІ етап Всеукраїнської олімпіади з трудового навчання
29.11.2019 року для 13 учнів 8 класу та 11 учнів 10 класу з трудового навчання (технічні види праці) та 18 учениць 8 класу та 4 учениць 10 класу з трудового навчання (обслуговуючі види праці) закладів загальної середньої освіти міста гостинно відкрила двері Чернівецька ЗОШ І-ІІІ ст. №3, що стала опорним закладом для проведення ІІ етапу Всеукраїнської олімпіади з трудового навчання у розділі “Технічна та обслуговуюча праці”.
30.11.2019 року продовжив свою роботу ІІ етап Всеукраїнської учнівської олімпіади з трудового навчання (технічні та обслуговуючі види праці) на базі Чернівецької ЗОШ І-ІІІ ступенів №3. В рамках другого дня олімпіади приймають участь 14 учнів 9 класу та 7 учнів 11 класу з трудового навчання (технічні види праці) та 15 учениць 9 класу та 3 учениці 11 класу з трудового навчання (обслуговуючі види праці) закладів загальної середньої освіти міста. (за матеріалами https://osvita.cv.ua/prodovzhuyetsya-olimpiada-z-trudovogo-navchannya-tehnichni-ta-obslugovuyuchi-vydy-pratsi/)
30.11.2019 року продовжив свою роботу ІІ етап Всеукраїнської учнівської олімпіади з трудового навчання (технічні та обслуговуючі види праці) на базі Чернівецької ЗОШ І-ІІІ ступенів №3. В рамках другого дня олімпіади приймають участь 14 учнів 9 класу та 7 учнів 11 класу з трудового навчання (технічні види праці) та 15 учениць 9 класу та 3 учениці 11 класу з трудового навчання (обслуговуючі види праці) закладів загальної середньої освіти міста. (за матеріалами https://osvita.cv.ua/prodovzhuyetsya-olimpiada-z-trudovogo-navchannya-tehnichni-ta-obslugovuyuchi-vydy-pratsi/)
Виставка фотопроєкту "Мрій"
Протягом 18-21 листопада 2019 року в Чернівецькій загальноосвітній школі І-ІІІ ступенів 33 проходила виставка фотопрєкту "Мрій". Організатор цього проєкту – благодійний фонд «Я майбутнє України». Авторкою ідеї є президентка фонду Марта Левченко. Щирі емоції дітей та зірок через об’єктив показала відома фотографиня Даша Тендітна. У ньому зібрано 44 фотографії, на яких діти – яскраві зірки, а відомі особистості – їхні друзі, які допомагають маленьким героям зробити перший крок до своєї мрії.
Кожне фото, за словами благодійників, – це особлива історія неймовірних дітей. Вони, незважаючи на складні діагнози, мріють і надихають на мрії інших, вчать помічати та цінувати прості речі.
«Ця фотовиставка покликана змінити світ на краще, розповісти про добро та неймовірні емоції, які не залишать нікого байдужим», – кажуть організатори.
Учасниками фотовиставки разом із дітками стали: Яніна Соколова, Маша Єфросініна, ILLARIA, Bro (брати Борисенки), Лавіка, Даша Малахова, Світлана Бевза, Ходос Валерія, Олег Панюта, Світлана Тарабарова, Катерина Кухар, Дмитро Комаров, Monatik, Наталія Мосейчук, Влад Ващук, Ірина Горова, Потап, Tayanna, Віра Кекелія, Влад Дарвін, Лавіка, Фагот з гурту ТНМК, Амадор Лопес.
«Кожна дитина тепер має фото зі своїм кумиром. А наші зірки не просто фотографувалися з героями проєкту, а ще й долучали до нього своїх друзів. Наприклад, нашу відому чернівчанку Тетяну Решетняк, знану як Tayannа, запросила Лавіка, Маша Єфросиніна – Дашу Малахову, а Яніна Соколова – Олега Панюту», – сказала Марта.
Серед маленьких зірок, котрі потрапили на унікальні знімки, є й чернівчанин. Зокрема Назар Мазур, який бореться з діагнозом ДЦП. Хлопчик тепер має світлину зі своїм кумиром Владом Ващуком. За словами Марти Левченко, коли футболіст побачив уже роздруковане фото, то не стримував емоцій і поставив свій автограф на спільному портреті з Назарчиком.
Організатори, учасники та автори фотопроекту намагалися зламати стереотипи, які панують в сучасному суспільстві. Головна ідея – показати мрії та сподівання дітей, яких ми, на жаль, так рідко можемо побачити на дитячих майданчиках з ровесниками, в дитсадках та школах. Вони ховаються в маленьких кімнатах за зачиненими дверима, не сприйняті оточуючими. Попри все вони мріють і сподіваються, так прагнуть бути почутими! На світлинах разом із знаменитостями маленькі герої відкрили своє серце світу, щоб показати, що вони такі ж самі діти, як і інші, і їм так необхідна увага, друзі та справжнє дитинство, сповнена веселощів!
Під час відвідуваня виставки учні школи не стримували емоцій, вони із захопленням і з сльозами на очах слухали розповіді про кожного з учасників виставки. Президент шкільного парламенту, учень 9-А класу Медвідь Андрій наприкінці виставки сказав: "Ми різні, живемо в різних містах, навчаємося в різних школах, але нас об’єднує дитинство. І незалежно від того, чи ходимо ми самостійно, чи їздимо в інвалідному візку, спілкуємося словами чи жестами, ми залишаємося ДІТЬМИ, в чиїх серцях назавжди поселилися співчуття, любов, доброта, бажання допомогти".
Кожне фото, за словами благодійників, – це особлива історія неймовірних дітей. Вони, незважаючи на складні діагнози, мріють і надихають на мрії інших, вчать помічати та цінувати прості речі.
«Ця фотовиставка покликана змінити світ на краще, розповісти про добро та неймовірні емоції, які не залишать нікого байдужим», – кажуть організатори.
Учасниками фотовиставки разом із дітками стали: Яніна Соколова, Маша Єфросініна, ILLARIA, Bro (брати Борисенки), Лавіка, Даша Малахова, Світлана Бевза, Ходос Валерія, Олег Панюта, Світлана Тарабарова, Катерина Кухар, Дмитро Комаров, Monatik, Наталія Мосейчук, Влад Ващук, Ірина Горова, Потап, Tayanna, Віра Кекелія, Влад Дарвін, Лавіка, Фагот з гурту ТНМК, Амадор Лопес.
«Кожна дитина тепер має фото зі своїм кумиром. А наші зірки не просто фотографувалися з героями проєкту, а ще й долучали до нього своїх друзів. Наприклад, нашу відому чернівчанку Тетяну Решетняк, знану як Tayannа, запросила Лавіка, Маша Єфросиніна – Дашу Малахову, а Яніна Соколова – Олега Панюту», – сказала Марта.
Серед маленьких зірок, котрі потрапили на унікальні знімки, є й чернівчанин. Зокрема Назар Мазур, який бореться з діагнозом ДЦП. Хлопчик тепер має світлину зі своїм кумиром Владом Ващуком. За словами Марти Левченко, коли футболіст побачив уже роздруковане фото, то не стримував емоцій і поставив свій автограф на спільному портреті з Назарчиком.
Організатори, учасники та автори фотопроекту намагалися зламати стереотипи, які панують в сучасному суспільстві. Головна ідея – показати мрії та сподівання дітей, яких ми, на жаль, так рідко можемо побачити на дитячих майданчиках з ровесниками, в дитсадках та школах. Вони ховаються в маленьких кімнатах за зачиненими дверима, не сприйняті оточуючими. Попри все вони мріють і сподіваються, так прагнуть бути почутими! На світлинах разом із знаменитостями маленькі герої відкрили своє серце світу, щоб показати, що вони такі ж самі діти, як і інші, і їм так необхідна увага, друзі та справжнє дитинство, сповнена веселощів!
Під час відвідуваня виставки учні школи не стримували емоцій, вони із захопленням і з сльозами на очах слухали розповіді про кожного з учасників виставки. Президент шкільного парламенту, учень 9-А класу Медвідь Андрій наприкінці виставки сказав: "Ми різні, живемо в різних містах, навчаємося в різних школах, але нас об’єднує дитинство. І незалежно від того, чи ходимо ми самостійно, чи їздимо в інвалідному візку, спілкуємося словами чи жестами, ми залишаємося ДІТЬМИ, в чиїх серцях назавжди поселилися співчуття, любов, доброта, бажання допомогти".
Здоровому жити здорово!
12 листопада 2019 року учнями 5-Б класу (класний керівник Сенченко С.А.) в рамках місячника "За здоровий спосіб життя" проведено позакласний захід для учнів 5-7 класів "Здоровому жити здорово!".
Учні під керівництвом Світлани Анатоліївни продемонстрували важливість дотримання навичок здорового способу життя, сформували правила здорової особистості у вигляді Квіткеи здоров’я. вчитель підготувала також агітаційні відеоматеріали про шкідливість вживання наркотичних та алкогольних речовин, тютюнопаління. Позакласний захід був насичений цікавою вікториною, загадками про здоров’я, руханками та танцювальним флешмобом
Учні під керівництвом Світлани Анатоліївни продемонстрували важливість дотримання навичок здорового способу життя, сформували правила здорової особистості у вигляді Квіткеи здоров’я. вчитель підготувала також агітаційні відеоматеріали про шкідливість вживання наркотичних та алкогольних речовин, тютюнопаління. Позакласний захід був насичений цікавою вікториною, загадками про здоров’я, руханками та танцювальним флешмобом
"Бережіть свій скарб - рідну мову"
Єдиний скарб у тебе – рідна мова.
Заклятий для сусіднього хижацтва.
Вона твого життя міцна основа,
Певніша над усі скарби й багатства.
П. Куліш
9-го листопада ми відзначаємо велике свято — День української писемності та мови.
Традиційно у Чернівецькій загальноосвітній школі І-ІІІ ступенів №3 відбувається низка заходів, приурочених до святкування Дня української писемності та мови.
11 листопада з нагоди Дня української писемності і мови вчителі української мови та літератури школи провели програму тематичних заходів. активно проходив цей день і в учнів початкової школи, для яких класовод 3-В класу Богачик М.В. та учні 3-В класу провели цікаву годину спілкування "Бережіть свій скарб - рідну мову".
Вчителі гончарюк Л.І., Дубина Л.М. та Пушкарьова Л.В. разом із старшокласниками (9-А, 9-Б, 10 та 11 класи) долучилися до написання Всеукраїнського диктанту національної єдності (його писали того дня усі охочі і небайдужі до української мови - вся країна). Кращі роботи були відправлені для участі у всеукраїнському конкурсі.
Та й це ще не всі події визначного дня у школі. Шкільний бібліотекар Рудніцька Н.В. презентувала для учнів початкової та середньої школи виставку нових надходжень до шкільної бібліотеки "Мова рідна - пісня солов’їна".
Багато учнів школи взяли участь у Міжнародному конкурсі знавців української мови ім. П. Яцика.
Підписатися на:
Дописи (Atom)